Jeśli prowadzisz recykling, być może zastanawiałeś się, jaki jest rzeczywisty wpływ tych działań na środowisko naturalne. Albo jeśli tego nie robisz, być może nie zastanawiałeś nad tym, jak twoje działania mogą zmienić planetę.
Czy odważysz się zrobić ten krok aby stać się bardziej świadomym? Przedstawiamy państwu kilka ciekawostek.

1. Średnia ilość odpadów wytwarzanych przez każdą osobę dziennie wynosi 2 kg. Ilość ta sumuje się do pół tony odpadów stałych dla jednej osoby rocznie.

2. W 1970 roku obchodzono pierwszy Dzień Ziemi, a wraz z nim zaprezentowano logo, które dziś identyfikujemy i znamy jako ikonę recyklingu.

3. Wiele lat temu aluminium było bardzo cennym materiałem, przewyższającym nawet wartość złota. Recykling aluminium jest bardzo prostym procesem, ponieważ polega na stopieniu aluminium i oczyszczeniu go w celu ponownego wykorzystania. Jego główną zaletą jest to, że nie ma ograniczeń, może być przetwarzany w nieskończoność!

Ile śmieci elektronicznych produkujemy?

4. Czy zastanawialiście się nad ilością drzew, które są wycinane na świecie do produkcji papieru?
Każdego dnia ścina się 27 000 drzew, aby wyprodukować papier toaletowy; i to tylko jeden z przykładów!
Gdybyśmy poddali recyklingowi wszystkie gazety, moglibyśmy uratować wycinkę ponad 250 milionów drzew rocznie.

5. Jednym z najbardziej utylizowanych przedmiotów przed XX wiekiem były kości, z których robiono guziki i żelatynę do żywności lub w zastosowaniu dla fotografii, kleju i papieru.

6. Czy wiesz, że poddana recyklingowi puszka z aluminium, w niecałe dwa miesiące znów będzie dostępna na półce w sklepie z nowym zastosowaniem?

7. Do produkcji plastikowej butelki z 1 litrem wody potrzeba aż 80 litrów wody. Ta wygórowana ilość jest jednym z wielu przykładów, które pokazują nam potrzebę i znaczenie dobrego recyklingu. Osiągnięcie dobrej oszczędności wody jest niezbędne, ponieważ woda jest podstawowym elementem przetrwania planety.